Tuhalaane külamaja esitas juunikuus taotluse KYSK'i ja Eesti Vabariik 100 kingituste ja sündmuste väiketoetuste taotlusvooru külamaja peosaali põranda remondiks. Meie taotlus sai positiivse vastuse. Tänu toetusele oleme jõudnud saali põranda lihvida ja lakiga katta. Projektist innustust saades oleme otsustanud värvida ka saali ja köögi seinad ning korrastada aknalauad. Seda juba külamaja eelarvest

 

Projekti rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital

Kysk_logo.jpg

 

 

 

Tuhalaane küla asub looduslikult kaunis paigas Karksi valla ääremaal. Meie küla on looduslikult üks kaunimaid vallas. Meil on järved, metsad ja mäed. Külas tegutsevad seltsid MTÜ „Tuhalaane” ,Külaperede Selts, MTÜ Tuhalaane Kiriku Toetuskogu. Taasasutatud on Tuhalaane Jumalaema Kiriku Kogudus. Kogudust teenib õpetaja Miikael Raissar

 

 Küla on üle elanud raskeid aegu. Kadusid kool, kauplus lõpetas tegevuse, tulekahjus hävis kultuurimaja. Hoolimata kõigest on külas olnud alati tegusaid inimesi, kes igast olukorrast on osanud leida väljapääsu, pannes ühistegevusele alla oma õla ja aidates kaasa külaelu arengule.

 Tuhalaanes on tegus külavanem, kes erinevate projektidega on suutnud korrastada küla üldilme. Kadunud on vanad mahajäetud hoonete varemed, korrastatud on lõkkeplats ja spordiväljak ning ujumiskoht.

 1998.aastal avati Tuhalaanes külamaja. Külamajas asub raamatukogu ja internetipunkt. Siin saab tasuda ka makse, tellida ajakirjandust ning osta postimaksevahendeid, siin on võimalik mõõta vererõhku. Ruume saab rentida pereüritusteks. Külamaja saal on 50 ruutmeetrit. Laudadega üritusel mahutab see 40 inimest. 2008. aastal ehitati välja Suvekursuste keskus, mis asub järve kaldal, külamaja vahetus läheduses. Keskust on võimalik kasutada ka pereürituste - sünnipäevade, kokkutulekute paigana.

 Külamajas korraldatakse ühisüritusi, kohvikõhtuid, MTÜ "Tuhalaane" korraldab õppepäevi

Koostöös klubide ja seltsidega korraldatakse igal aastal Tuhalaanes kaks suuremat üritust, jaanituli ja aastavahetuse pidu.

 Tuhalaane külast on pärit kuulsad riigimehed Ants Piip, Jaan Poska, Viktor Mutt, kirikutegelane EELK peapiiskop Jaan Kiivit, meditsiinidoktor, professor ja kirurg Kalju Põder, kirjanik Ants Saar, kirjanik ja kunstnik Siim Kärner, lavastaja ja kultuuritegelane Arne Mikk, kunstnik Leppo Mikko ja paljud teised.

Täna elavad külas muusikud Hedvig Hanson, Andre Maaker ja Jaak Tuksam. Oma suvepuhkused veedab meil pianist Kristjan Randalu.