Valmis on saanud MTÜ Tuhalaane kogukondliku turvalisuse 2020 aasta maakondlikust toetusvoorust rahastatud projekt "Loisu järve ujumiskoha rajamine" 

Valmis ujumissild redeliga, riietuskabiin, paigaldatud päästerõngas ning rannale sai vetud liiv. 

Projekti kogumaksumus 4440.75, millest omaosaluse summas 940.75 kattis Mulgi vald. 

Töid teostas FIE Urmas Suurpuu

MTÜ Tuhalaane tänab Mulgi valda koostöö eest!

Rand on avatud kõigile! Ootame uut suve!

Projektijuht Enn Sarv 

 

 

Kevadel 2019 esitas MTÜ Tuhalaane projekti Kogukondliku turvalisuse 2019 aasta Viljandimaa toetusvooru. Projekti rahastati 3500.- euroga. Mulgi vald toetas projekti 350.- euroga.

Töid teostas KRISKIM OÜ

Tänusõnad koostööpartneritele: Kalviker OÜ, Kuningalossi OÜ, Tuhalaane külamaja. 

Tööde käigus lammutati vana sild, süvendati ja täideti liivaga ujumiskoht, veeti ära järvepõhja muda.

 

 

MTÜ Tuhalaane esitas sügisel 2018

2 projekti Kohaliku Omaalgatuse Programmile

Ühe projekti raames soetati 400.- euro eest külamajja keraamikakursuste jätkamiseks vahendeid. Tegemist on koostööprojektiga, mille käigus korraldatakse kursuseid mitmes maakonna erinevas paigas.

Investeeringutoetusena saadi Kohalikus Omaalgatuse Programmist külamaja II korruse inventari soetamiseks veidi üle 2000.- euro. Selle eest on ostetud lauad ja toolid. Inventari soetamine lihtsustab ürituste korraldamist.

 

 

 

 

 

 

Tuhalaane küla asub looduslikult kaunis paigas Karksi valla ääremaal. Meie küla on looduslikult üks kaunimaid vallas. Meil on järved, metsad ja mäed. Külas tegutsevad seltsid MTÜ „Tuhalaane” ,Külaperede Selts, MTÜ Tuhalaane Kiriku Toetuskogu. Taasasutatud on Tuhalaane Jumalaema Kiriku Kogudus. Kogudust teenib õpetaja Miikael Raissar

 

 Küla on üle elanud raskeid aegu. Kadusid kool, kauplus lõpetas tegevuse, tulekahjus hävis kultuurimaja. Hoolimata kõigest on külas olnud alati tegusaid inimesi, kes igast olukorrast on osanud leida väljapääsu, pannes ühistegevusele alla oma õla ja aidates kaasa külaelu arengule.

 Tuhalaanes on tegus külavanem, kes erinevate projektidega on suutnud korrastada küla üldilme. Kadunud on vanad mahajäetud hoonete varemed, korrastatud on lõkkeplats ja spordiväljak ning ujumiskoht.

 1998.aastal avati Tuhalaanes külamaja. Külamajas asub raamatukogu ja internetipunkt. Siin saab tasuda ka makse, tellida ajakirjandust ning osta postimaksevahendeid, siin on võimalik mõõta vererõhku. Ruume saab rentida pereüritusteks. Külamaja saal on 50 ruutmeetrit. Laudadega üritusel mahutab see 40 inimest. 2008. aastal ehitati välja Suvekursuste keskus, mis asub järve kaldal, külamaja vahetus läheduses. Keskust on võimalik kasutada ka pereürituste - sünnipäevade, kokkutulekute paigana.

 Külamajas korraldatakse ühisüritusi, kohvikõhtuid, MTÜ "Tuhalaane" korraldab õppepäevi

Koostöös klubide ja seltsidega korraldatakse igal aastal Tuhalaanes kaks suuremat üritust, jaanituli ja aastavahetuse pidu.

 Tuhalaane külast on pärit kuulsad riigimehed Ants Piip, Jaan Poska, Viktor Mutt, kirikutegelane EELK peapiiskop Jaan Kiivit, meditsiinidoktor, professor ja kirurg Kalju Põder, kirjanik Ants Saar, kirjanik ja kunstnik Siim Kärner, lavastaja ja kultuuritegelane Arne Mikk, kunstnik Leppo Mikko ja paljud teised.

Täna elavad külas muusikud Hedvig Hanson, Andre Maaker ja Jaak Tuksam. Oma suvepuhkused veedab meil pianist Kristjan Randalu.