MTÜ Tuhalaane esitas sügisel projekti "Riigivanem Ants Piibu mälestuse jäädvustamine" Kohaliku Omaalgatuse Programmile

Projekti eelarveks: 1146,68

Projekti raames rajati väärispuidust mälestuspink väärtusega 282.-

istumiskoht lauaga, väärtuses 282.-

Infotahvel väärtusega 368,68

Augustis 2017 EV 100 raames toimus Ants Piibu mälestuskontsert koos näitusega

1.oktoobril, 2017 - koostöös Konstatin Pätsi muuseumiga Piibu vanemate haua külastus, kõne Trivimi Vellistelt. Hiljem näitus ajalootoas. Üritust kajastasime ajalehes "Karksi Sõna" (november 2017)

17.Juuni - 1.juuli 2018 toimus EV100 raames Karksi-Nuia Pensinäride Ühenduse näitus "Karksi-Nuia mulke elu pilte pääl" 

 

MTÜ Tuhalaane jätkab ka peale projekti lõppemist rahvamaja ning ajalootoa arendamist

Teksti koostas projektijuht, MTÜ Tuhalaane juhatuse liige, külavanem: Enn Sarv

 

 

 

 

 

Tuhalaane küla asub looduslikult kaunis paigas Karksi valla ääremaal. Meie küla on looduslikult üks kaunimaid vallas. Meil on järved, metsad ja mäed. Külas tegutsevad seltsid MTÜ „Tuhalaane” ,Külaperede Selts, MTÜ Tuhalaane Kiriku Toetuskogu. Taasasutatud on Tuhalaane Jumalaema Kiriku Kogudus. Kogudust teenib õpetaja Miikael Raissar

 

 Küla on üle elanud raskeid aegu. Kadusid kool, kauplus lõpetas tegevuse, tulekahjus hävis kultuurimaja. Hoolimata kõigest on külas olnud alati tegusaid inimesi, kes igast olukorrast on osanud leida väljapääsu, pannes ühistegevusele alla oma õla ja aidates kaasa külaelu arengule.

 Tuhalaanes on tegus külavanem, kes erinevate projektidega on suutnud korrastada küla üldilme. Kadunud on vanad mahajäetud hoonete varemed, korrastatud on lõkkeplats ja spordiväljak ning ujumiskoht.

 1998.aastal avati Tuhalaanes külamaja. Külamajas asub raamatukogu ja internetipunkt. Siin saab tasuda ka makse, tellida ajakirjandust ning osta postimaksevahendeid, siin on võimalik mõõta vererõhku. Ruume saab rentida pereüritusteks. Külamaja saal on 50 ruutmeetrit. Laudadega üritusel mahutab see 40 inimest. 2008. aastal ehitati välja Suvekursuste keskus, mis asub järve kaldal, külamaja vahetus läheduses. Keskust on võimalik kasutada ka pereürituste - sünnipäevade, kokkutulekute paigana.

 Külamajas korraldatakse ühisüritusi, kohvikõhtuid, MTÜ "Tuhalaane" korraldab õppepäevi

Koostöös klubide ja seltsidega korraldatakse igal aastal Tuhalaanes kaks suuremat üritust, jaanituli ja aastavahetuse pidu.

 Tuhalaane külast on pärit kuulsad riigimehed Ants Piip, Jaan Poska, Viktor Mutt, kirikutegelane EELK peapiiskop Jaan Kiivit, meditsiinidoktor, professor ja kirurg Kalju Põder, kirjanik Ants Saar, kirjanik ja kunstnik Siim Kärner, lavastaja ja kultuuritegelane Arne Mikk, kunstnik Leppo Mikko ja paljud teised.

Täna elavad külas muusikud Hedvig Hanson, Andre Maaker ja Jaak Tuksam. Oma suvepuhkused veedab meil pianist Kristjan Randalu.